KELIAUTOJU MEDALIONAS / arba trys miestai, kuriuos aš myliu

21:01:00


Ar kada nors oro uoste laukdami lėktuvo stebėjote aplinkinius? Jų emocijas, plačias šypsenas, akis kupinas vilčių, o kartais sūresnių už Raudonosios jūros vandenį ašarų.. Vos užsidarančius rankinius lagaminus.. kartais gelėtus, spalvotus, o kartais kaip niekuomet purvinus, tarytum mačiusius daugiau, negu gali paprasti mirtingieji. Bet kuriuo atveju, oro uoste tvyranti atmosfera užgniaužia kvapą, o akimirka, kuomet skaičiuojame minutes iki laipinimo į lėktuvą visuomet prailgsta, tarytum suteikdama paskutinę galimybę apsigalvoti. Paprasti, vieniši oro uostai, traukinių, ar autobusų stotys kasdien keičia tūkstančių žmonių likimus dažnai jiems to nė nežinant, o man kas kartą apie tai pagalvojus pašiurpsta oda.

Kelionės - neatsiejama mano gyvenimo dalis. Mėgstu tyrinėti svetimų šalių kultūrą, virtuvę, klausytis nepažįstamos kalbos ir svajoti : kur toliau mane nuneš likimas? Pirmadienį geriant kavą vienoje mylimiausių kavinių "Taste Map" susimąsčiau, jog trys mano patys mėgstamiausi miestai yra be galo skirtingi : iki gyvo kaulo įgrisęs, bet tuo pačiu toks jaukus ir mylimas Vilnius, žavus lyg iš atviruko Paryžius ir kontrastų kupinas Stambulas.


 Paryžius - miestas, kuriame norėčiau gyventi. Kas mane pažįsta asmeniškai, žino, kaip stipriai myliu Prancūziją : jos atmosferą, dieviško grožio architektūrą, kultūrą ir madą. Jau keturis kartus svečiavausi šiame meilės mieste ir net nežadu sustoti. Svajoju čia ne tik gyventi, bet ir studijuoti. Ar galite patikėti, jog pirmą kartą atvykusi į Paryžių aš net gi įsimylėjau?!

Stambulas - miestas, su kuriuo susidraugavau ne iš karto. Tik po kelių mėnesių gyvenimo čia aš įžvelgiau visą tą neįprastą kontrastų grožį : šalia didžiulio, prabangaus prekybos centro pūpsančius apgriautus pastatus, turkų kalbos skambesį, gatvėse parduodamus keptus kaštonus, iš mečečių sklindančias maldas.. Mano lėktuvas Stambule leidosi šešis kartus ir visas akimirkas patirtas šiame mieste prisimenu su malonumu, nors buvo visko : džiaugsmo, ašarų, liūdesio, pykčių, bet patirties kurią įgyjau čia neiškeisčiau į nieką.

Vilnius - miestas kuriame gimiau ir užaugau. Čia verda mano kapučinas : darbai, šeima, laisvalaikis. Be jokios abejonės Vilnius man yra pats brangiausias ir mylimiausias! Kiekviena senamiesčio gatvelė man kažką primena : šimtus išgertų kavos puodelių, paslaptis, išgirstas dainas, naujas pažintis, malonius (ir nelabai) netikėtus susitikimus, naktinius pasivaikščiojimus, vakarėlius, ar ypatingus renginius. Kuomet svečiuojamės užsienyje, nosį ir akis keliame į viršų, grožimės pastatais, domimės mieste vyksiančiomis parodomis, renginiais.. Kodėl dauguma negali to padaryti Vilniuje? Skirkite vieną vakarą kelių valandų pasivaikščiojimui ir atraskite šalies sostinės žavesį iš naujo!

 Bronzinės "Keliautojų medaliono" apyrankės su Vilniaus kontūrais dėka, būdama bet kokiame pasaulio kampelyje savo gimtąjį miestą turiu prie pat širdies - ant kairės rankos. Šie papuošalai gaminami pagal užsakymą : auksiniai, sidabriniai ir bronziniai. Bet kokios šalies, ar miesto kontūras gali puikuotis ir jūsų apyrankėje, pakabuke, ar net auskaruose, o kas svarbiausia - made in Lithuania.

www.facebook.com/keliautojumedalionas

You Might Also Like

1 COMMENTS

  1. Sorry but because of this language barrier I am unable to understand your blog but the thing which appealed me was the pic of beauty product which attracts me a lot.

    ReplyDelete

INSTAGRAM @absentta