Instinktyvus pirkimas, arba kaip nereikia apsipirkinėti

11:51:00


 Sausis - ne tik šalčiausias mėnuo metuose, tačiau ir mėnuo, kuomet mūsų dailios piniginės, kišenės ir banko sąskaitos tuštėja greičiau nei įprasta. Kodėl? Vos pasibaigus gražiausioms metų šventėms, prasideda didieji išpardavimai. Ryškios, garsiai šaukiančios iškabos mus kvieste kviečia užeiti į parduotuves, o akys, išvydusios kainas, nori visko. Žinoma, ypatingai to, ko niekuomet neužsivilksime, galiausiai padovanosime mamai, ar geriausiai draugei. Kaip nepasiduoti siautėjančiam išpardavimų bumui ir išvengti instinktyvių pirkinių?


Apsipirkinėjimas - tai ne tik įprastas daikto įsigijimo procesas. Vieniems tai medžioklė, kitiems - psichoterapija. Kaip ten bebūtų, apsipirkinėdami susiduriame vis su tomis pačiomis klaidomis, kurių išvengę, šio proceso metu gautume kur kas daugiau malonumo, ir svarbiausia - naudos. 

Pirmoji klaida - skubėjimas. Daugiausiai nusivilimų patiriame būtent tada, kuomet ieškome drabužio paskutinę minutę : likus kelioms valandoms iki skrydžio, gimtadienio, pasirodymo. Dažniausiai streso būsenoje nupirktas drabužis pradeda nebepatikti vos grįžus namo. Taip nutinka dėl labai paprastos priežąsties : pasąmonė reikalauja naujos suknelės šventei, tačiau neradus "tos ypatingos", eilė ateina suknelei "iš bėdos". Kaip to išvengti? Kruopščiau planuoti laiką, tik tiek!


 Antroji klaida - tingėjimas matuotis. Ją ligi šiol kartais darau ir aš. Dažniausiai tai nutinka tuomet, kai vilkiu drabužį, kuris sunkiai užsisega, reikalauja varstymo, arba bijau, jog ant jo atsispausdins makiažo pagrindas, antakiai, ar dar koks velnias. "Iš akies" įvertinti drabužio matmenys dažniausiai nėra lengva, o kas svarbiausia - ant pakabos, ar manekeno prekė visuomet atrodo k i t a i p.

Vėliau tenka eikvoti laiką grįžtant grąžinti, ar pakeisti drabužį, bei teisintis prieš pardavėjas, kurios tokiose situacijose dažniausiai būna surūgusios, lyg tu būtum nusikaltelė, pasiskolinusi drabužį iš jų asmeninės spintos. Pažįstu daugybę merginų, kurios vien dėl tingėjimo matuotis renkasi apsipirkinėjimą internetu. Iš dalies tokiu būdu mes sutaupome laiko, tačiau visuomet yra rizika, jog drabužis netiks (ne tik pagal dydį, tačiau ir figūros tipą) ir taip (jeigu nuspręstie prekes grąžinti) jūs prarasite dar daugiau jums taip brangių gyvenimo minučių. 

Perkant internetu drabužių išmatavimai dažniausiai būna surašyti jų aprašymuose - netingėkite ir išsimatuokite, kad nusivilimų tiek spintoje, tiek gyvenime būtų kuo mažiau.


Trečia, pagrindinė klaida - instinktyvus pirkimas. Nepasiduokite mažoms kainoms, nuolaidoms, bei akcijoms-atrakcijoms! Instinktyvūs pirkiniai atneša trumpalaikę euforiją, o po kelių dienų nesuprantate, kaip galėjote tai nusipirkti. Jeigu dvejojate dėl drabužio - nepirkite jo! Prekę visuomet galima atidėti iki kitos dienos. Ši taisyklė yra mano numeris vienas - jeigu prieš miegą negaliu iš galvos išmesti pirkinio dieną ar dvi - jis 100% ras vietą mano garderobe ir bus nešiojamas, bei mylimas. Drabužius renkuosi labai atsakingai ir taip sutaupau ne tik vietos spintoje, tačiau ir laiko, bei pinigų.

Įrašą iliustruoju nuotraukomis iš "4F" parduotuvės "Panoramoje".


You Might Also Like

2 COMMENTS

  1. This comment has been removed by the author.

    ReplyDelete
  2. Na instinktyvus pirkimas tikrai būna kaip liga kartais :) Anksčiau irgi būdavo sunku susivaldyti, vos pamačius kokią 40proc nuolaidą iškart imdavau ir pirkdavau daiktą, kurio man visiškai nereikia, nes gi nuolaida, pirkdama tą daiktą aš sutaupau. Prireikė laiko, kol supratau, kad pirkdama nukainuotą daiktą aš nesutaupau, o išleidžiu pinigus. Dabar jau perku tik tai ko man reikia, arba ko žinau kad man reikės netolimoje ateityje, todėl galima ir pasinaudoti išpardavimu. Juolab, kad pošventinis periodas yra labai geras metams apsipirkti pigiau. https://www.panorama.lt/akcijos/
    Pavyzdžiui čia tiek gerų išpardavimų, reik tik nugalėti tą poreikį tiesiog pirkti ir apsiriboti tai, ko tau tikrai reikia :)

    ReplyDelete

INSTAGRAM @absentta